Čištění a sanace fasád

Bytových domů, ale i menších staveb, jako rodinné domy apod., se špinavou fasádou vídáme kolem sebe čím dál více.

A velmi často jsou to i domy, které před několika lety prošly revitalizací nebo zateplením a nemají tedy fasádu zase tak starou.

čištění a sanace fasád

Fasády bývají zelené, šedivé nebo černají a ne vždy je to o kvalitě odvedené práce stavební firmy. Velmi často je to tím, že fasády jsou napadeny biologicky, tedy že se na nich vyskytují řasy a plísně.

 Čištění a sanace fasád

Kromě toho, že taková fasáda nevypadá vůbec dobře, zde mohou nastat ještě další problémy:

  • možná zdravotní rizika pro obyvatele domu,
  • degradace povrchové vrstvy, což může vést až k poškození omítky či zateplení,
  • možné snížení hodnoty nemovisotsti.

Fasády je potřeba čistit a sanovat odborně!

Sanaci fasády lze provádět v případech, kdy je zasažena pouze povrchová vrstva. Spodní vrstvy kontaktních zateplovacích systémů musí být neporušeny.

 

 Čištění a sanace fasád

 

Řasy a plísně je nutné mechanicky odstranit a to nejlépe tlakovou vodou. Po vysušení povrchu fasádu ošetříme bezoplachovým prostředkem, který fasádu zakonzervuje proti tvorbě plísní a řas. Následně, až opět ošetřená fasáda oschne, provedeme základní penetrační nátěr a na závěr nátěr některou ze speciálních fasádních barev proti plísním a řasám.

Pokud potřebujete k čištění a sanaci fasády domu další informace, poradenství nebo cenovou kalkulaci, neváhejte stavební firmu DVASTAF GROUP kontaktovat přímo přes tento formulář, případně zde jsou naše kompletní kontakty.